.spumeden inciler

.spumeden inciler

5 Ekim 2012 Cuma

Hint f-Felsefesi'nin 4 Kuralı

     1. Kural
Karşınıza çıkan kişiler her kimse doğru kişilerdir.Bunun anlamı şudur,hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz.Karşımıza çıkan,etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır.Ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.
     2. Kural
Yaşanmış olan her ne ise,sadece yaşanabilecek olandır.Hiç bir şey,hemde hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremez.Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz.''Şöyle yapsaydım böyle olacaktı'' gibi bir cümle yoktur.Her ne yaşandıysa yaşanması gereken,yaşanabilecek olandır.Derslerimizi alalım ve ilerleyelim diye.Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de,hayatımızda karşılaştığımız her olay mükemmeldir.
    3. Kural
İçinde başlangıç yapılan her an doğru andır.Her şey doğru anda başlar.Ne erken Ne geç.Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak o da başlamaya hazırdır.
    4. Kural
Bitmiş olan bir şey bitmiştir.Bu kadar basittir.Hayatımızda bir şey sona ererse,bu bizim gelişimimize hizmet eder.Bu yüzden serbest bırakmak,gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.